5dfb67b548da980a07b6efe55060080ec2f45b8d-1073x704

راهنمای جامع خرید زمین مجازی

 راهنمای جامع خرید زمین مجازی

دیسنترالند یک بستر واقعیت مجازی غیرمتمرکز است که بر بستر بلاکچین اتریوم طراحی شده است. در دنیای دیسنترالند، کاربران می توانند از آنچه ایجاد می کنند، استفاده کنند و از طریق آن درآمدهای واقعی کسب کنند.

در دنیای مجازی مشترک سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland کاربران می توانند زمینهایی معروف به “قطعات” را خریداری کنند که در یک دفترچه با پشتیبانی بلاکچین ثبت و ضبط می شوند. خود زمین و همچنین خصوصیات مجازی که بر روی آن ساخته شده، نوعی دارایی دیجیتالی غیر قابل معاوضه یا توکن کاربردی به نام LAND است که در یک قرارداد هوشمند اتریوم ذخیره می شود.

صاحبان LAND ، کنترل می کنند که محتوای منتشر شده در سرزمین آنها در یک قرارداد هوشمند رمزگذاری شود. این محتوا می تواند از صحنه ها و تصاویر گرفته تا بازی ها و برنامه ها باشد. کاربران می توانند به مکانهایی مانند دنیای واقعی جهت کاوش، مسافرت و یا بازدید بروند. این پلتفرم همچنین یک شبکه نظیر به نظیر برای تعامل کاربران است.

LAND را می توان با استفاده از ارز دیگر سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland به نام MANA ، که یک ارز درون جهانی است خریداری کرد. زمین پیوند خورده با توکن LAND به طور دائم در اختیار کاربران است تا زمانی که بخواهند آن را بفروشند. با توجه به خط مشی غیر متمرکز بازی، هیچ نهاد مرکزی نمی تواند قطعات زمین را بعد از فروششان، تصاحب کند. بوسیله ی قراردادهای هوشمند حاوی محتوا یا پیوندهایی به پرونده ها، تمام خلاقیت ها و ساخت و سازهای کاربر در یک دفترحساب توزیع شده ثبت می شود و بدین گونه تمام داده های پلت فرم نیز غیرمتمرکز باقی می مانند.

جالب است بدانید

قطعاتی از این زمینها به قیمت هایی بالغ بر هزاران دلار فروخته می شوند. فقط در یک معامله در دسامبر سال ۲۰۱۷ ، یک قطعه زمین به قیمت ۶۰۰۰۰ دلار فروخته شد! از ۲۱ ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۲ اکتبر ۲۰۱۸ ، سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland نزدیک به ۳۹۰۰۰ تراکنش، معادل ۲۳.۵ میلیون دلار در MANA ثبت کرده است

با MANA چه کاری می توانید انجام دهید؟

مانند LAND ، توکن MANA یک توکن کاربردی است و در دنیای سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland از آن استفاده می شود. از این توکن برای پرداخت هزینه ی زمین، آواتار، اقلام، آثار مجموعه ای و سرگرمی ها استفاده می شود. توانایی کسب MANA انگیزه ای برای توسعه دهندگان جهت ایجاد و مدیریت محتوای خوب است. MANA یک توکن ERC-20 است که می تواند در صرافی های رمزارز خریداری و معامله شود.

چگونه می توان در دیسنترالند زمین خریداری کرد؟

قدم اول:

یک کیف پول Ethereum ایجاد کنید
از آنجایی که زمین مجازی یه چیز غیر قابل لمس و بصورت توکن هست برای نگهداری آن باید از کیف پول استفاده نمایید. کیف پول Metamask  یکی از بهترین کیف پول های مورد قبول برای خرید زمین های مجازی هست.

قدم دوم:

خرید ارز دیجیتال Mana:

مانا ارز دیجیتالی هست که برای خرید و فروش زمین های مجازی در وبسایت https://market.decentraland.org/ (سایت رسمی خرید زمین های مجازی) به کار می رود.

قدم سوم:

بعد از خرید مانا از صرافی مورد نظر باید مانا های خریداری شده رو به کیف پول متامسک منتقل کنید.

قدم چهارم:

تبریک می گویم شما اکنون می توانید با مراجعه به وبسایت  https://market.decentraland.org و متصل شدن به کیف پول متامسک زمین موردنظرتان را خریداری نمایید.

آینده زمین های مجازی:

سرزمین غیرمتمرکز یا Decentraland هنوز در حال توسعه است. این دوره طی چندین مرحله با نام های “عصر سنگی” و “عصر برنز” پیشرفت کرده است و تعداد بیشتری از این دوره ها در نقشه راه این پلت فرم قرار دارد. در هر یک از این مراحل، ویژگی های جدیدی، مانند امکان ایجاد برنامه ها، پیام رسان ها و موارد دیگر اضافه می شود.

هدف نهایی این است که دیسنترالند اقتصاد خود را داشته باشد، جایی که افراد می توانند قطعات زمین خود را به دیگران اجاره دهند، بیلبوردهای تبلیغاتی محصولات و خدمات ایجاد کنند و مکان های تفریحی در داخل بازی ایجاد کنند تا کاربران بتوانند وقت خود را در آن سپری کنند.

وعده بزرگ دیسنترالند این است که بلاکچین می تواند سرگرم کننده و جذاب باشد، نه فقط مانند بازی های معمولی، بلکه به افراد کمک کند تا از راه هایی که فقط بلاکچین می تواند آنها را میسر نماید، به مالکیت واقعی و غیرقابل خدشه املاک مجازی دسترسی پیدا کنند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

یک پاسخ

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند *